پرسش و پاسخ

در مکان‌های عمومی،جایی که قابل استفاده برای عموم مردم باشه.

یعنی مکان‌هایی که مال شخص یا ارگان خاصی نیست و متعلق به عموم جامعه و مردمه.
و مهم‌تر هم اینکه جایی باشه که متولی داشته باشه. بی صاحب نباشه.

ما درخت رو جایی می‌کاریم که قبلا مشکل نگهداری اونها رو حل کرده باشیم.

مثلا با شهرداری به توافق میرسیم که درختکاری از ما باشه و آبدهی و نگهداری از آن‌ها.

هر درختی که کاشته میشه کد می‌خوره و همزمان شناسنامه براش صادر میشه. تو شناسنامه آدرس، نوع درخت، سال کاشت، کد و مالک معنوی اون که شمایید ذکر میشه.

ضمنا شما میتونید به صورت حضوری در روز برگزاری کمپین حضور داشته باشید و خودتون در کاشت نظارت کنید. در نتیجه امکان ندارد یک درخت برای چند نفر کاشته بشه.

ما کارشناس فنی فضای سبز داریم. بعد از اینکه محل کاشت معلوم شد، کارشناس موقعیت جغرافیایی و خاک و غیره را می‌بینه و بعد گونه درخت مناسب اون مکان رو توصیه می‌کنه. ما هم بر اساس همون پیشنهاد درخت‌ها رو می‌کاریم.

در حال حاضر قیمت کاشت هر درخت: ۶۰۰.۰۰۰ ریال می‌باشد.
ریز هزینه‌ها به شرح زیر می‌باشد:
تهیه نهال ۲-۳ ساله: ۴۰۰.۰۰۰ ریال
کندن چاله: ۵۰.۰۰۰ ریال
خرید و پخش کود: ۳۰.۰۰۰ ریال
کاشت: ۳۰.۰۰۰ ریال
حمل و نقل و ایاب ذهاب: ۳۰.۰۰۰ ریال
کارگری و جانبی: ۶۰.۰۰۰ ریال

در بالا توضیح داده شد! قبل از کاشت درخت، اول متولی نگهداریش رو پیدا می‌کنیم. نمیشه که درخت رو کاشت و به امان خدا رها کرد! ما درخت رو جایی می‌کاریم که مشکل نگهداریشو حل کرده باشیم. مثلا سال گذشته در یک مدرسه و در دامنه یک کوه درخت کاشتیم و برای هر کدام از اون‌ها متولی گذاشتیم و الان هم درختان سبز هستن.

این کار هیچ منافع مادی برای ما نداره! این کار از صفر تا صدش خیره. ما فقط می‌خوایم تو این دنیا نقش خودمون رو بعنوان یک انسان مسئول و آگاه ایفا کنیم. ما می‌دونیم آدم‌ها چقدر در حق طبیعت جفا کردن و هر روز دارن لطمه‌های جبران‌ناپذیری می‌زنن. ما میخوایم کمک کنیم تا از این خسارت‌ها جبران بشه.

در نتیجه ما منافع خودمون رو در منافع معنوی می‌بینیم و از شما دعوت می‌کنیم تا با ما همراه باشید.

شما میتونید اول نیت خودتون رو از این کمک مشخص کنید و بعد با مقدار هزینه‌ دلخواه حامی این عمل خیر بشید.

مثلا اگر نیت شما هدیه به همسر یا پدر یا مادره می‌تونید برای هر کدوم نیت کرده و یک یا چند درخت سفارش بدید. ما هم به مقداری که شما سفارش میدید درخت رو تهیه می‌کنیم و از شما دعوت می‌کنیم در روز کمپین تشریف بیارید و با هم درخت رو بکاریم. اگر هم نتونستید بیاید ما نیت شما رو به انجام می‌رسونیم و عکس و مستندات مثل شناسنامه و آدرس درخت کاشته شده رو در سایت قرار خواهیم داد.

بعد از این که کمک مالی شما (به صورت پرداخت اینترنتی از طریق سایت یا به صورت کارت به کارت) در سایت ثبت شد، پیامک تایید و مشخصات ورود به “صفحه حامی” در سایت برای شما ارسال میشه.

بعد از مشخص شدن محل و زمان برگزاری کمپین جزئیات اون هم برای شما پیامک و عکس و شناسنامه درخت کاشته شده در “صفحه حامی” قرار داده خواهد شد.

*جهت مشاهده نمونه آماده صفحه حامی اینجا کلیک کنید.

سوال دیگه‌ای دارید؟

سوالات خودتون رو از طریق فرم زیر یا از طریق شماره تماس‌ با ما در میان بگذارید.

اطلاعات تماس

info@derakhtkari.com

شماره پشتیبانی: ۰۹۳۹۹۰۱۶۷۴۹

فرم تماس