کمپین درختکاری دست در دست زمین

جمع آوری شده: 243,940,000 ریال /1,000,000,000 ریال

کمپین دست در دست زمین

درخت یكی از زیباترین و شگفت انگیز ترین مظاهر خلقت است. جلوه ای گویا از تجلی آفریدگار. زیبایی درخت نه تنها در نگاه آدمی بلکه در منظر آفریدگار جهان نیز به نیکی آمده است.
– درخت نه تنها نماد آبادی و مظهر حیات و زندگی است بلکه موجب تلطیف روحی و اغنای محیط ، فضا و هواست.
– درختان قلب تپنده تولید اكسیژن در زمین هستند. همه می دانیم که درختان از یک سو با جذب گازهای سمی از جمله دی اکسید کربن و از سوی دیگر تولید اكسیژن یكی از اساسی ترین نیازهای حیات انسان و حیوان و حتی بعضی از گیاهان هستند و از این طریق باعث دوام حیات انسان و سلامت چرخه طبیعت می شوند. . متاسفانه با پیشرفت تكنولوژی، تخریب جنگل ها و نابودی درختان رو به افزایش است. اما جای خوشبختی است كه بشر امروز به این عمل زشت خود اقرار دارد و سازمان هایی برای حفظ و حراست و احیای جنگل ها و ازدیاد درختان به وجود آمده است.
– امروزه در بیشتر کشورهای جهان روز درختکاری داریم و در این روز به کاشتن درخت ها و نهال اقدام می کنند. البته تاریخ این روز با توجه به آب و هوای هر کشور متفاوت است. در ایران نیز روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند بعنوان “روز ‌درختکاری‌” است.
– در دنیای امروز درختان نقش مهم تري در زندگي بشر ايفا مي كنند، چرا که فعاليت كارخانجات صنعتي و نيز ازدياد وسايل نقليه عمومي و فعاليت روزانه آنها در سطح شهرهاي بزرگ و کوچک آلاينده ها و گازهاي مهلك و خطرناكي در هواي شهرها تولید کرده و سلامت افراد را تهديد مي كند. به همین دلایل امروزه نقش و اهمیت درختان نه به دلیل تأمین منابع مهمی نظير چوب، كاغذ، ‌الوار و هزاران محصول ديگر است بلکه به دلیل نقش بی بدیل آنها در تامين سلامت بشر است.

– با روز افزون شدن وضع نامساعد گروههاي آسيب پذير جامعه نظير بيماران ريوي و قلبي، سالخوردگان و كودكان مساله درخت و درختكاري اهمیت حیاتی یافته و راه حلي مناسب براي مبارزه با آلودگيهاي مذكور به شمار مي آيد.

– و خلاصه درخت و درختکاری از یک سو کلیدی حیاتی برای سلامتی جامعه و تلطیف محیط های شهری است و از سوی دیگر بهانه ‌ای است برای این که به محیط زیست احترام گذشته و با کمک به آن به سوی محیط زیستی سالم قدم برداریم. امید است که همگی دست به دست هم داده و با پیوستن به این امر خیر تلاشی فراگیر را تجربه کنیم. این تلاش می تواند با کاشتن سالانه یک نهال کوچک باشد. با همین کار کوچک می توانیم کشوری زیبا و آباد را برای خویش بسازیم. بیایید با هم باشیم.

توجه: اطلاعیه مهمی در رابطه با شرایط بوجود آمده در کشور و شیوع بیماری واگیردار در سایت قرار داده شده است.
لطفا با کلیک بروی لینک زیر متن اطلاعیه را مطالعه فرمایید:
https://derakhtkari.com/6043/campaign-announcement-1398

لطفا جهت آشنایی با نحوه برگزاری کمپین‌ها و پاسخ به سوالات متداول شما، ابتدا صفحه زیر را مطالعه فرمایید:
ورود به صفحه سوالات متداول

دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *