بلوط آنجل

یکی از مسن‌ترین درختان بلوط در جنوب شرقی آمریکا، بلوط افسانه‌ای آنجل در شهر چارلستونِ در ایالت کارلینای جنوبی، واقع در شرق رودخانه می‌سی‌سی‌پی است. این درخت ۲۰ متر ارتفاع دارد و محیط تنه آن ۸.۵ متر است. شاخه‌های پر پیچ و خم درخت ۱۵۸۰ متر مربع سایه ایجاد کرده است؛ طول بلندترین شاخه آن ۵۷ متر است که در جهت افق رشده کرده است.

این بلوط جنوبی از گردبادها، سیل‌ها و زمین‌لرزه‌های زیادی جان سالم به در برده است و تخمین زده می‌شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال سن داشته باشد. گردباد “هوگو” در سال ۱۹۸۹ به آنجل آسیب زد؛ اما این درخت پیر بهبود یافت و به رشد خود ادامه داد.

درختان بلوط جنوبی(یا همان بلوط ویرجینیایی)، بومیِ زمین‌های کم‌ارتفاع سواحل کارولینا در آمریکا هستند. این درختان تمایل به رشد در جهت افق را دارند تا به طرف بالا. اما بلوط آنجل به دلیل سن خود در هر دو جهت بزرگ شده است. شاخه‌های این درخت در تمام جهت‌ها رشد کرده‌اند؛ بعضی از شاخه‌ها وارد زمین شده‌اند و بعد دوباره به طرف سطح زمین برگشته‌اند.

نام این درخت از “املاک آنجل” می‌آید. این املاک و مستغلات متعلق به آقای جاستوس آنجل و خانم مارتا ویت آنجل بوده است. جالب است بدانید، افسانه‌های محلی می‌گویند ارواح برده‌های پیشین این خانواده به شکل فرشته یا آنجل در اطراف درخت پرسه می‌زنند و نام درخت از اینجا می‌آید.

درخت آنجل در حال حاضر جزء دارایی‌های شهر چارلستون می‌باشد. به تازگی طرح توسعه آپارتمان‌سازی در نزدیکی‌های درخت مورد بررسی قرار گرفته است؛ اما انجمن حمایت از منابع طبیعی ایالت کارولینای جنوبی با این طرح مخالفت کرده است. این انجمن می‌گوید توسعه آپارتمان‌سازی جریان آب زیرزمینی به طرف درخت را تغییر می‌دهد. همچنین سیستم ریشه‌ای جنگل‌های اطراف، با درخت آنجل در ارتباط است؛ در صورت اجرای طرح این جنگل‌ها از بین می‌روند.

منطقه‌ای که درخت آنجل در آن قرار دارد نیز در فصل‌های تابستان و بهار شاهد رویدادهای اجتماعی و هنری می‌باشد.

منبع: Atlas Obscura

1 دیدگاه

  1. مهران میگه:

    تنها موجود زنده اي كه ميتواند به ادامه بشر و زندگي در اين كره خاكي كمك كند فقط درخت است ، درخت نتنها به انسان بلكه به همه جانداران روي اين كره خاكي كمك مي كند تا زندگي كنند لذا از همه شهروندان و همه علاقمندان به محيط زيست دعوت مي كنم كه براي كاشت درخت نياز به هيچ عمليات سخت و مشقت باري نيست فقط در زماني كه در محيط زيست براي تفريح ، ورزش و هواخوري و پياده روي ووو ميرويد فقط دانه گياهان مثمر يا غير مثمر را در خاك فرو كنيد و كمي آب روي آن بريزيد طبيعت كار خودش را انجام ميدهد اگر هر دانه گياهي كه تبديل به درخت ميشود را در زمين فرو كنيد روزي به نهالي و درختي خواهد شد كه شما مسبب آن بوديد و ميتواند سالها بعد از شما هم زنده بماند و قطعا و يقينا خداوند بواسطه اين كار خير اجري براي شما در نظر خواهد گرفت . در برنامه تلويزيون شاهد يك خبر بودم كه يك روستايي ۳۰۰۰ دانه بادام را در كنار يك نهر آب فرو كرد كه پس از سالها اين نهال ها رشد كردند و هزاران درخت بادام در كنار اين نهر آب به بار نشست و هزاران نفر از موهبت آن برخوردار شدند شما همين كار را بكنيد و از دعاي خير عموم مردم بهره مند شويد . موفقي شويد

    پاسخ سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ در ساعت ۳:۰۹ ب٫ظ

دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *