جمع آوری شده: 15,810,000 ریال /100,000,000 ریال

هر ۱۰،۰۰۰ کیلومتر رانندگی یک درخت

ماشین شما در هر ۱۰۰ کیلومتر چقدر بنزین مصرف می کند؟ در هر ۱۰.۰۰۰ کیلومتر چقدر بنزین مصرف می کند؟ آیا می دانید خودروها با مصرف بنزین و تبدیل آن به گاز دی اکسید کربن سهم به سزایی در گرم کردن کره زمین دارند؟ آیا می دانید گاز گلخانه ای دی اکسید کربن مانند لحافی در هوا عمل کرده و جلوی خنک شدن کره زمین در فضا را می گیرد؟ آیا می دانید افزایش حجم دی اکسید کربن در جو زمین باعث کم شدن بارش برف شده و تهدیدی بزرگ برای همه جانداران روی زمین از جمله انسان به شمار می آید؟ هر کس که خودرو دارد و رانندگی می کند باید بداند با تبدیل بنزین به دی اکسید کربن به سهم خود زمین را به سوی خشکی می برد!

اما راهکارهایی هم برای جبران این خسارت یا کم کردن دی اکسید کربن موجود در هوا وجود دارد. درختان با جذب دی اکسید کربن موجود در هوا و تبدیل آن به برگ و چوب موجب کاهش حجم این گاز گلخانه ای شده و خسارت وارده را جبران می کنند.

درختان، اکسیژن، دی اکسید کربن

یک خودروی معمولی با پیمودن ۱۰۰ کیلومتر در خیابان‌های شهر و یا جاده‌های بین شهری بطور میانگین ۱۰ لیتر بنزین مصرف می کند. در طرف دیگر این معادله یک درخت برای رشد و تولید ۱۰ کیلوگرم برگ و چوب برای خود تقریباً تمامی دی اکسید کربن حاصل از سوختن ۱۰ لیتر بنزین را جذب می کند. به نحو مشابهی خودرو شما بعد از پیمودن ۱۰،۰۰۰ کیلومتر ۱۰۰۰ لیتر بنزین مصرف کرده و آن را به دی اکسید کربن تبدیل می کند. در صورت نادیده گرفتن زمان و گونه درخت، با کاشتن یک درخت که در طول زمان به وزن ۱۰۰۰ کیلوگرم می رسد تمامی دی اکسید کربن تولید شده به شکل چوب و برگ بازجذب می شود و تا حدی خسارتی که در این سیاره آبی ایجاد شده جبران می شود.

ما در کمپین هر ۱۰،۰۰۰ کیلومتر رانندگی یک درخت به شما کمک می کنیم سهم خودد را در تولید گاز دی اکسید کربن، در گرم شدن کره زمین و کاهش بارندگی ها کاهش دهید.

توجه: اطلاعیه مهمی در رابطه با شرایط بوجود آمده در کشور و شیوع بیماری واگیردار در سایت قرار داده شده است.
لطفا با کلیک بروی لینک زیر متن اطلاعیه را مطالعه فرمایید:
https://derakhtkari.com/6043/campaign-announcement-1398

لطفا جهت آشنایی با نحوه برگزاری کمپین‌ها و پاسخ به سوالات متداول شما، ابتدا صفحه زیر را مطالعه فرمایید:
ورود به صفحه سوالات متداول

شما میتوانید در بالای صفحه با کلیک بر روی دکمه “حمایت از کمپین”  و پر کردن فرم مربوطه حامی این کمپین شوید.

دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *